BBot - The best bot of the world

Full Version: Cavebot problemy
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam, napotkałem się z problemem podczas tworzenia wpt do cavebota. Expie na Sea Serpentach (north cave) i muszę używać czaru "levitate" (exani hur up/down) lub też schodzić w dół za pomocą parceli lub "dzbanów", których Sea Serpenty nie są w stanie przesunąć. Tutaj niestety pojawiają się schody. Mianowice bot nie potrafi zejść z jednego poziomu na niższy lub wyższy za pomocą parceli (albo przynajmniej nie potrafię tego ustawić), więc zacząłem używać czaru "levitate". Zdarza się, że bot się zawiesza, ponieważ czasami jest już na innym poziomie niż wcześniejsze wpty i wtedy stoi w miejscu i aby "ruszył" muszę wejść poziom niżej/wyżej wtedy wypowie czar i zaczyna dalej śmigac lub muszę zaznaczyć ręcznie w bocie, że już stoi na innym sqm.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to strasznie irytujące. Ewentualnie może ktoś posiada skrypta/cavebota na ten cave. Dzięki Wink
Dałeś fixeda? Spróbój macro Że jak jest w tym miejscu (XYZ) obraca się w prawo czy w lewo. W macro nie jestem najlepszy, nie chcę żebyś stał bez celu, więc ci nie podam.
Używam fixed wpt stale. Zawsze ustawiam 1 sqm wcześniej od zamierzonego, ponieważ wtedy podchodzi do ściany z dobrej strony i nie musi się obracać, bo jest juz dobrze ustawiony i jak stanie na kolejnym sam wtedy wypowiada czar, więc nie w tym rzecz. Jeżeli miałbym próbować rozwiązać problem za pomocą macro to chyba jedynym słusznym rozwiązaniem jest ustawienie aby przechodził do kolejnego wpt jeśli stoi w miejscu za długo (np 30 sekund).
Zważ też na to, że gdy zablokują go potwory, i się nie będzie ruszał będzie już na nasteonym WPT i się zwiessi.
Ja bym radził pobróbować samemu nie na expie tylko w mieście. W końcu dojdziesz. Chyba, że zaraz Kajtek wejdzie i Ci wytłuamczy xD.
Właśnie zauważyłem, że się wtedy zawiesza dlatego jak schodzi/wchodzi poziom niżej/wyżej zawsze kasuję "point" który wskakuje z automatu w cavebocie jak się zmienia poziom i ustawiam np. 7 kratek dalej, a do tego czasu zdąży zabić conajmniej 1-2 Sea Serpenty, bo tam nie ma za dużo miejsca na chodzenie i na pewno stanie tam gdzie powinien. Problem o którym piszesz zauważyłem już kiedyś robiąc inne wpt. Jedyny problem jaki jest to jak stoi przy brzegu ściany i czasami się zawiesi i nie wejdzie "exani hur up/down" albo wejdzie ale wpt ma jeszcze ten z dolnego poziomu/górnego poziomu. Wiadomo, że to zależy od tego w którą stronę idzie ale na pewno wiesz o co mi chodzi. Nadmienię tylko, że cały czas szukam rozwiązania i jak uda mi się coś wymyślić to napiszę, żeby inni ludzie już się z tym nie męczyli. Jak ktoś ma wpt/script na North Cave Sea Serpent to też chętnie skorzytam ;D