Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reconnect, kicks [ENG, PL]
#1
ENG
Hi! I have problem which is getting me upset Smile I used bbot some time ago, like half of a year, then I have break from tibia, and I started playing again about 10 days ago. I have question. Do u have kicks from game? It's kicking me after every 3-4 hours. It didnt happen when I was botting half year ago. I could run with bot 20 h and there wasn't any kicks. Is it a way of CipSoft to fight botter? Bcs I didnt change anything in my computer, also my internet connection is the same as half year ago, so I don't know what is going on. And the second question. How the hell shall I use this reconnect manager :| I read tutorial here, and on bbot wikia, but I still don't know how to use it. I don't want to have any advanced options, I just want to bot reconnect when it kicks my character out, can someone explain me how to do this? ;.;
PL
Cześć! Mam problem. Używałem bbota jakiś czas temu, około pół roku, później miałem przerwę od tibii a niedawno, może 10 dni temu zacząłem grać znów. I mam pytanie. Czy macie w grze kicki? Ja je mam co jakieś 3-4 godziny jak tylko zostawię bota samego. Nie miałem takiego problemu przed moją przerwą od gry, czyli jakieś te pół roku, bot mógł biegać 20h i było ok. Czy to CipSoft kickuje postacie w ramach walki z botami? Ponieważ nie zmieniałem nic w komputerze, również dostawcę internetu mam tego samego. A drugie pytanie, jak mam używać tego reconnect managera? Czytałem tutorial tutaj i na bbot wikia i jestem zielony. Totalnie niepotrzebne są mi jakieś zaawansowane ustawienia które tam są, chcę tylko proste zadanie dla niego : wylogowało z gry? Zaloguj ponownie i biegaj dalej.
Żadnych zmian postaci, chcę żeby tylko logował ponownie. Mam wrażenie że ten manager jest tak nieprzejrzysty że nawet tak prostej rzeczy nie potrafię ustawić, gdyby ktoś mi to mógł wytłumaczyć byłoby wspaniale.. To tyle. Dzięki!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)